طرز تهیه پیتزا مخصوص در منزل

طرز تهیه پیتزا مخصوص در منزل

همه چیز به سلیقه خودتان بستگی دارد. می‌توانید با ژامبون‌های محبوبتان یک پیتزا مخصوص آماده کنید، یا اینکه برای مهمان‌های گیاهخوارتان پیتزای مخصوص را با اسفناج تهیه کنید و سبزیجات رنگارنگ را روی نانش بچینید. ما طرز تهیه پیتزا مخصوص را با گوشت و ژامبون به شما آموزش می‌دهیم، اما قرار نیست شما هم دقیقا از همین مسیر بروید.

برای تهیه این پیتزا هیچ چیز نمی‌تواند شما را محدود کند. کافی است یک نان پیتزای آماده را در سینی بگذارید، مواد دلخواهتان را همانطور که دوست دارید رویش بچینید و با پنیرهای محبوبتان پیتزا را بپوشانید. 


مواد لازم برای تهیه پیتزا مخصوص

گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم

فلفل دلمه‌ای یک عدد

رب گوجه فرنگی دو قاشق غذاخوری

سیریک حبه

قارچ۲۰۰ گرم

پیاز یک عدد

ژامبون مرغ دودی سولیکو۲۰۰ گرم

پنیر پیتزا کاله به مقدار لازم

نان پیتزا پمینا دو عدد

برگ ریحان به مقدار لازم

نمک، فلفل و آویشن به مقدار لازم

زیتون حلقه شده به مقدار لازمگ

طرز تهیه پیتزا مخصوص

مرحله اول

یک تابه برداشته، داخل آن مقداری روغن بریزید. پیاز‌ها را مویی خرد کرده و در تابه بریزید و تفت دهید. وقتی پیازها سبک شد سیر رنده شده را هم به آنها اضافه کرده و کمی بگردانید، سپس گوشت چرخ کرده، پودر آویشن، نمک، فلفل و هر ادویه‌ای که مایل هستید را اضافه کنید.

مواد را با حرارت ملایم تفت دهید و پس از آنکه گوشت تغییر رنگ داد و سرخ شد، تابه را از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم

کالباس‌ها را مویی یا چهارگوش خرد کنید. قارچ هم بعد از این که شستید، حلقه‌ای خرد کنید. فلفل دلمه‌ای مویی و زیتون حلقه‌ای  را هم آماده کنید.

مرحله سوم

نان پیتزا پمینا را روی میز کارتان قرار دهید. مقداری رب و روغن زیتون را با هم تفت دهید و روی سطح نان ریخته و خوب پخش کنید. سپس مقداری پنیر روی رب ریخته و قارچ، کالباس خرد شده و مایه گوشت را روی خمیر بریزید. روی مواد را با لایه‌ای از پنیر بپوشانید.

مرحله چهارم

مقداری فلفل دلمه‌ای، برگ ریحان و زیتون روی پنیر پیتزا بریزید و پیتزا را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر که قبلا با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم شده، قرار دهید.

مرحله پنجم

۲ دقیقه آخر پخت، فر را روی حالت گریل قرار دهید تا روی پنیر پیتزا طلایی‌رنگ شود. پیتزا مخصوص آماده است.

نکته

اگر دوست داشتید، خمیر پیتزا برشته‌تر شود، می‌توانید قبل از اضافه کردن مواد، آن را حدود ۵ دقیقه داخل فر قرار دهید سپس شروع به چیدن مواد کنید.